Kaptan

Deniz tutkumdan mıdır bilinmez çok severim kaptanları. Onların denize, akıntıya hakim oluşları bir başka havalı gelir bana. Bu konuya nerden mi geldim az önce bir şarkıyı mırıldadı biri kulağıma “çok yorgunum beni bekleme kaptan…” diye.

Bu aralar kendimi fazla yorgun hissetmemden iş yoğunluğundan, fazla stressten, beklediğim haberlerin gelmemesinden, bu aralar ilgiden yoksun olmamadan kaynaklanıyor olabilir ama en çok da hayat korkusunun sardığını fark ediyorum.  Fox anahaber de #hiçoldumu diye bir konu açılmış ben denk geldiğimde Ali Ağaoğlu’nun Taksime gül bıraktığını ve bunu ne kadar görgüsüzce yaptığını gördüm. Fatih Portakal o kadar güzel söyledi ki o an “ortanca hanım mı ? millet fakir karanfil bırakmış ben gül bıraktım mı? ” . O an o haberi izlerken de en çok şu beni derinden yaraladı hadi bu adam görmemiş …. nın biri onun bu açıklamayı yaptığı yerdeki sözde okumuş basın toplantısına katılmış o güruh ne halt yemeğe gülüyor, sanki espiri yaptı adam. O an orda kopan kahkaha asıl incelenmeli bence. İnsanlar nasıl bu kadar küçüldü, dini dili ırkı ne olursa olsun insanlar öldü ÖLDÜ ….

Bu aralar keyfim yok ama bu insanlarla bu şehir nasıl yaşanır…

Kendimle ilgili farketmediğim şeyler keşfetmeye başladım ama bunları yazmak değil bu rezilliği paylaşmak istedim çünkü şnsanlığıma dokundu. Belki yarın ki yazım kendimde keşifler olur…

Şarkının en sevdiğim videosunu ekliyorum. İçinde el işeretleri ile anlatan tek program da çekilmiş bir video. Bu dünya da başkaları da var. Hayat sadece yaşadığımız değil. Unutmamak lazım…..