Dişi Yakarış

Dişi Yakarış

Eskiden böyle bir program mı skeç mi ne vardı Dişi Yakarış diye.. İşte sıradaki parçamız tam da benim gibi isyanı olanlara gelsin diyorum.

Aylardan Mayıs çalışmak zorunda olmayanlar çoktan yazlıklarına gitti ve beni çatır çatır çatlatıyorlar. Sadece deniz resmi paylaşsalar bile çatlayacak durumdayım ki benim için deniz demek huzur demek ve ben yüzmeyi çok özledim..

İşler böyle durgun gibi durup birden artmıyor mu ona da ayar oluyorum. Öğleden sonra 2 ye kadar boş kalıp 3 olmaya yakın 12 mail ve 20 ayrı iş bir an da nasıl gelebiliyor ? Hatta akşam tam servis saati o mailler neden hep istop yapıp yapıp bende kalıyor. Hadi çöz.. Herkes el sallıyor iyi akşamlar diye ben hala maili okuyup ne olmuş, onca insan neyi çözememişte bana kalmış iş diyorum. Ofiste artık fix oldu. İş yürüyor yürüyor biri takılınca soru soruyor herkes boş bakıyor hadi Pelin’e soralım. Tamam sorun buyrun diyorum. Anlatıyorlar aylardır yanlış yaptıklarını görüp yanlışlarını anlatıp bir de çözüm bulmaya çalışıyorum. He şimdiye kadar bulamadığım olmadı kabul ama baştan sorsanıza. Madem bana gelecek kadar akıllısınız takılmadan yürüyün o zaman.. Ama takılırız bir gün nasıl olsa diyorsanız takılana kadar neden beklersiniz. Bak bu işi böyle yapıyoruz eksiği var mı diye sorsanıza…

Şuan tam bir dişi yakarış modundayım. İsyanım herkese, her şeye çünkü hayatımda tek doğru olan şey tek başıma yaptığım okumak. İki kişi olan ödevlerim de bile mutlaka sorun var. Ya işi bana yıkmak ister, ya ben sunum yapmayı bilmiyorum der. Ki bu öğrencinin lisans değil -ki bence onda bile böyle bir eksiklik kabul edilemez- yüksek lisans öğrencisi hatırlatıyım.. Yani nasıl bilmezsin değil mesele artık bu bilincin varsa açar bulursun öğrenirsin. Benim annem ve babam işitme engelli ama ben iletişimi öğrendim hem de anamın karnında değil. Ki orda öğreniliyor olsa yıllar önce okul hayatım biterdi..

İş ve okuldan dişi yakarış ı bitirdiğime göre sıra iş bulamama yakarışımda. Yeni iş aradığım herkesin bildiği bir durum artık o yüzden saklamıyorum. Ama şöyle bir sorunumuz var ki kimse tanıdığı olmadan bir yere görüşmeye dahi çağırılmıyor. Bunun için illa ki bir kuzenininiz bir amcanız dayınız olacak hale gelmiş. Uzmanlık seviyesine 3 sene de geldim 1 yıldır da devam ediyorum ama görüyorum ki benden 4 yaş küçüklerim çoktan uzman olmuşlar benden fazla maaş alır hale gelmişler. Ne ara tecrübesi oldu o kadar ??

Bunlar hep dişi yakarış işte.. Özel hayat mı ? Onu burdan yakarmıyorum çünkü okuyor 🙂 Şaka şaka onla derdim yok da onun işlerini yaptığı adamlarla derdim var.
Neyse beni aşar bu dişi yakarış. Benim onunla alakalı en büyük yakarışım kiracımız. Mız diyorum çünkü ikimizin evi olacak kısmet olursa ama yasalarımız kiracıyı öyle koruyor ki 3 aydır kira ödemeyen kiracımız pişkinliğini de kullanarak çıkmamakta direniyor. Mahkeme aç diyenleri duyuyorum o öyle kolay değil tahliye davası 8 ayda sonuçlanıyor ülkemizde, o zamana kadar…

Dişi yakarış bu kadar devamı olmasın lütfen. Şuan görselin olduğu yer de olup uzun uzun boşluğa bakmak istiyorum. Kocaman evrende ne kadar küçük bir nokta olduğumu hatırlamak ve bu dişi yakarış nerde diye kendime hatırlatmak istiyorum..

Kendimden şikayetçi değilim olmakta istemiyorum. İçimdeki çocuk ile barıştım, babamla olan adımım bana iyi geldi. Kendimi çok seviyorum 🙂


2 thoughts on “Dişi Yakarış”

 • 1
  Küçük Abla on 16/05/2016

  Yakarışlar olmasa gücü nerden alırız savaşabilmek için gücümüzü verene şükürler olsun seni çokk seviyorum…

  • 2
   psonder on 16/05/2016

   Ben de seni çoook seviyorum :):)

Comments are closed.