Detox Metox

Bu gün ki yazı biraz günlük biraz deneyim paylaşımı gibi olacak şimdiden söyleyeyim. Detox yapmaya çalıştım. 🙂

Dünden beri ağrıyan başıma bir çözüm bulamadım. Bugün birde üstüne bu cold press sebze suları ile detox birleşince değmeyin keyfime..
Dün yazamadığım için üzüldüm ama gözümü bile açmaya halim yoktu ama bu gün biraz daha iyiyim (ağrı konusunda) ama bu seferde kilo verme hayallerim suya düştü.Şimdi size o 6 parçadan oluşan abuk subuk şeylerin bende yarattığı etkileri kısaca anlatmaya çalışacağım. Aklı olan içmez benim gibi aklınız yoksa bir günlük set alın da görün.

İlk başta yeşil olan suyu zorla içtim bir sorun yok gibiydi 12:00 gibi acıkmadığımı iyi gittiğini bile söyleyebilirim. 12:00 den sonra içtiğim tatlı sarı biraz fazla tatlı olmakla beraber iyi geldi. Saat 14:00 civarı ikinci yeşil su yavaş yavaş içimi bulandırmaya başladı ama su içerek bastırmaya çalıştım bu arada ellerim ve ayaklarımda sinsi soğuk, üşüme hali gelmeye başlamıştı ama aldırmadım. 16:00 gibi 4 numararalı su beni benden aldı. Artık elim ayağım buz kesmiş ve midem dışarı çıkmak için can atıyor haldeydi. Önce şal ile ısıtmaya çalıştım olmadı sonra sabret dedim kendi kendime bitince toparlarsın ama yine olmadı daha da kötü olmaya başladım. En sonunda gidip beyaz leblebi ile detoxu bitirdim. Şimdi evdeyim annemin sıcacık yemeklerini yemek gibisi yok 🙂

Şükür etmiyoruz ya bazen bu da bana bir tokat gibi geldi. Şükürler olsun ki sağlıklıyım evet herkesin bahsettiği kilolarım var ama onlarda artık nazar boncuğu olarak kalsın. Kimsenin dediğini umursuyor falan değilim sadece bikini giydiğimde biraz daha düzgün olabilir miyim diye merak ettim. Ama boşuna demişler ne gelirse başına ya meraktan ya meraktan diye 🙂

Benimde bu gün ki maceram bu oldu. Şimdi önümüzdeki haftasonu olan sınavıma hazırlanma vakti. Öğrendikçe paylaşmaya devam..