Bahar Geldiğinde Mi Ben Böyle Olurum

Bahar Geldiğinde Mi Ben Böyle Olurum

Bahar geldiğinde bu soğuk sıcak hava değişimleri paylaşımlarımı da vurdu.. Daha siteyi ilk yaparken yazmayı düşündüğüm şeylerin taslağını hazırlayıp notlarıma kaydetmiştim. Bu aralar tuttuğum notları genişletip araya denk gelince de başka konular bulup hazırladığım yazıları paylaştım ama bu gün bu güzel havada hastayken gözlemlediklerimi yazmak iyi gelecek.

Faranjit denen bu hastalık her bahar geçişinde bir sarsıyor beni… İş yerinde ki yoğunluktan, ev hayatındaki psikolojik yorgunluktan ve hastalığın bedensel yorgunluğundan bu aralar günler bana yetmemeye başladı.

Yapılacakları yapıyorum ama dinlenmek için vakit kalmıyor. Gün malesef ki 24 saat..
Etrafımdaki bir çok kişi bundan yakınıyor günler yetmemeye başlıyor çünkü yapılacak o kadar işimiz var ki.. Odaklanma süremiz 8 saniyeye inmişken bu kadar işi bitirip üstüne birşeyler öğrenmeye çalışıp -ki kendimizi geliştirmeden varolamayacağımız bir dünya da yaşıyoruz- bir de dinlenmek için vakit bulabilmek zorlaştı.

Hayatımda İyi ki var dediğimiz insanlara bile vakit ayıramaz hale geldik. Dün bütün günümü beni sevenlerle geçirdim ve gerçekten yaşadığımı hissetmemi sağladı.

Günde yarım saati kendime ayırabiliyorum onda da birşeyler yazıp hem kendi hedeflerimi gerçekleştirmeye çalışıyorum hem de paylaşınca bende oluşan o etkiyi seviyorum..

İnsanlar bu kadar vakitsizken ben aradaki şanslılardanım bunu çok iyi biliyorum çünkü kendime vakit ayırabiliyorum. Bence herkesin iş-ev arasında gidip gelmek dışında yolda geçen onca saatini de düşünürsek gerçekten mutsuzlaştığını görebilirsiniz. Ben çok şanslıyım ki işime çok uzak bir yerde oturmuyorum ama servisimdeki bir çok kişi benim ihtiyaçlarımı karşılayıp ders çalıştığım saatlerde evlerine yeni gidiyorlar. Hepsi serviste yarı uyur yarı uyanık sağlıksız vakitler geçiriyorlar. Gözlemlemeyi seviyorum ama bu gibi durumları gördükçe de üzülüyorum. Bu insanlar evlerine gidip yaşamak için gerekli ihtiyaçlarını karşılayıp uyuyacaklar…

Bence herkesin mutlaka kendine ayırması gereken bir saati olmalı. Hiç birşey olmasa sadece gökyüzüne bakmak, kendisi için birşeyler yapmak bu ütü değil ama..
Ülkemizde bu kadar sorun varken mutlu olmak pek mümkün değilken ruh sağlığımızı koruyabiliyor olmamız lazım..

Ben kendimce 🙂 siz de 🙂